77-200 Miastko, ul. Młodzieżowa 5

tel/fax: 59 857 32 06, e-mail: sekretariat@mdk.miastko.com.pl

50 – lecie AP w Słupsku
50 – lecie AP w Słupsku


Z ostatniej chwili
.

  W dniu 14 września, w naszej placówce, odbyła się GALA HUMORU KABARETU „SZPILKA”, którego nauczycielem od 25 lat jest p. Grażyna Jamniak. Na scenie podczas prezentacji   różnorodnych skeczy, scenek wystąpili obecni oraz byli kabareciarze. Dużo humoru dostarczył występ  kabareciarzy z roczników 1994-2003, którzy mimo upływu lat, doskonale wcielili się w swoje role w „Gadu, gadu na Dzikim Zachodzie”. Wychowankowie z młodszych roczników również rozbawili publiczność do łez w skeczach: „Jaś i Małgosia” i „Feng shui”. Ciekawostką były wspólne występy obecnych i byłych członków kabaretu, którzy zaprezentowali swoje umiejętności  w scenkach „Cyrkowe show” i „Piraci z Korsarza”. Dowcipne teksty  i piosenki oraz parodia taneczna  wywołały lawinę wspomnień, braw i szczerego śmiechu.  Obchody 25-lecia potwierdziły , jak wyjątkowa więź łączy wszystkich, którzy byli uczestnikami ”Szpilki”. Wiele łez i wzruszenia wywoływały prezentacje zdjęć i  nagrane wypowiedzi kabareciarzy. Wspominano  najciekawsze i najzabawniejsze chwile z 25- letniej działalności, co podkreśliło wagę tego międzypokoleniowego święta. Pamiętano także o tych, którzy już odeszli, a na zawsze pozostaną w sercach wielkiej rodziny kabaretowej  – ich pamięć uczczono minutą ciszy. Natomiast piętnaście osób zostało nominowanych do Statuetki „Wyjątkowy Kabareciarz 1994-2019”.

Niepowtarzalnego charakteru GALI nadało wręczenie przez Panią Dyrektor Lucynę Lubieńską Jubileuszowego Grawertonu  opiekunce kabaretu za, m.in. rozwijanie zdolności aktorskich wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie placówki.  Były również podziękowania, statuetki  od przyjaciół oraz  byłych i obecnych kabareciarzy. Dopełnieniem pozytywnych emocji był wspaniały  JUBILEUSZOWY TORT, tradycyjne „100 lat”, humorystyczne „Happy Birthday” oraz   piosenka finałowa. Po poczęstunku i rozmowach kuluarowych przy okolicznościowej WYSTAWIE  wszyscy mogli obejrzeć występy Gościa Specjalnego, czyli Kabaretu DeKaDe ze Słupska.  „Było zabawnie, śpiewnie   i odlotowo” – podsumował jeden z najmłodszych widzów.

Kabaret „Szpilka” dziękuje rodzicom, sponsorom, sekcji dziennikarskiej i gospodarstwa domowego, nauczycielom  oraz Radzie Rodziców z PMDK za włączenie się do pomocy w organizację Gali.