Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku

O nas

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku rozpoczął swą działalność  01.09. 1972 r. jako Ognisko Pracy Pozaszkolnej, które Uchwałami Rady Powiatu Bytowskiego, z dniem 01.09.2000 r. zostało przekształcone w Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku, a z dniem 24.04.2008 r zmieniono nazwę na Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku. 

Przez minione 48 lat placówką zarządzały:
  • 1972 – 1975 pani Aleksandra Jankowska
  • 1975 – 1990 pani Helena Wiśniewska
  • 1990 – 2020 pani Lucyna Lubieńska
  • 2000 – 2020 wicedyrektorem była pani Grażyna Jamniak
  • od 1 IX 2020 – pani Katarzyna Bąk
PMDK to placówka oświatowo-wychowawcza (wychowania pozaszkolnego), której statutowym celem działalności jest zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań oraz realizowanie zadań edukacyjnych, wychowawczych, kulturalnych, profilaktycznych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych.

Nasza oferta zajęć skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 25 lat. Szczegółową listę oferowanych przez nas zajęć znajdziecie Państwo w zakładce ”Oferta programowa”. Każdy z wychowanków może uczestniczyć w wybranych sekcjach i zespołach oraz brać udział w licznych imprezach otwartych.

Wychowankowie PMDK mogą poszczycić się wieloma sukcesami, m.in. czołowymi miejscami zdobytymi na różnorodnych festiwalach i konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, o czym świadczy „kolekcja” dyplomów, pucharów i statuetek.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku należy do Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego, w którego centrum działań są dzieci i młodzież, ich zainteresowania i talenty.  Zrzesza osoby i placówki wychowania pozaszkolnego z całej Polski, pasjonatów edukacji w czasie wolnym od nauki szkolnej. To miejsce, w którym się rozmawia, wymienia doświadczeniami i współpracuje dla podwyższania jakości działań  edukacyjno–kulturalnych.

Wraz z wychowankami chcemy podążać za ich potrzebami i marzeniami.

PMDK w Miastku to placówka przyjazna dzieciom i młodzieży, otwarta na inicjatywy uczestników zajęć, nauczycieli i rodziców.

Zapraszamy serdecznie!
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ul. Młodzieżowa 5, 77-200 Miastko
tel./fax: 59 857 32 06
e-mail: sekretariat@mdk.miastko.com.pl

logo.png      fb.png youtube.pngbip.png 

Napisz do nas:
Wymagane
Wymagane
Wymagane
Ministerstwo Edukacji Narodowej.png Miejsce Odkrywania Talentów.jpg Kuratorium Oświaty Gdańsk.jpgPolskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego.pngPowiat Bytowski.png
© PMDK Miastko. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk