77-200 Miastko, ul. Młodzieżowa 5

tel/fax: 59 857 32 06, e-mail: mdkmiastko@wp.pl

Z ostatniej chwili

UWAGA!!! Zajęcia gimnastyczno-taneczne PIRAMIDA z Panią Violettą Piotrowską w dniach 11-15.12.2017 r. nie odbędą się.

1 grudnia,  z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, PMDK  zorganizował XXV edycję Koncertu „Panorama Życia”pt.”Warto pomagać? Warto pomagać!”, podczas którego zgromadzona publiczność ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz liczna rzesza rodziców mogła obejrzeć różnorodny program artystyczny.

 

Wystąpili:

1.Kabaret „Szpilka” –program „Decyzja należy do Ciebie ”

2.Maja Olchowik  – piosenka „Świat to muzyka”

3.PIRAMIDA – układ  gimnastyko- taneczny

4.Maksymilian Synak  – piosenka „Okularnicy”

5.Teatr młodzieżowy „W świecie masek” – performance „Alienacja”

6.Patrycja Olzacka – piosenka „Oczy tej małej ”

7.MINI RYTM – „Myję zęby”

8.Wiktoria Gaj – piosenka „Nie zadzieraj nosa”

9.Duet gimnastyczno- taneczny – układ „Przyjaźń”

10.Zespół wokalny DIVISI– piosenka „Życie cudem jest”

Artystyczne prezentacje przeplatane były informacjami o HIV oraz AIDS podawanymi przez konferansjerów, którzy zachęcali do wsparcia i pomocy uzależnionym.

Ponadto 19 laureatów XV Konkursu Literackiego pn.”Pomóż uzależnionemu!otrzymało nagrody wręczane przez  Wicestarostę Powiatu Bytowskiego p. Zbigniewa Batko, Przewodniczącą  Miejsko- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku p. Urszulę Zając oraz Dyrektor PMDK p. Lucynę Lubieńską.

 

Byli to:

W kat. I – uczniowie klas VII i gimnazjalnych ze szkół podstawowych

POEZJA

 • Michał Zabrocki z kl.VII „a” SP nr 2 w Miastku – I miejsce
 • Katarzyna Krochmalska z kl. III „b” gimnazjum SP nr 3 w Miastku – II miejsce
 • Paulina Wolska z kl. III „a” gimnazjum SP nr 3 w Miastku – III miejsce

PROZA, INNE FORMY

 • Małgorzata Moskal z kl.II „c”  gimnazjum SP nr 3 w Miastku – I miejsce
 • Izabela Bober z kl.II „c”  gimnazjum SP nr 3 w Miastku – II miejsce
 • Weronika Majewska z kl.III „c”gimnazjum SP nr 3 w Miastku – III miejsce
 • Patrycja Brzozowska z kl.II „f” i Julia Świątek – Brzozowska z kl.II „e” z gimnazjum SP-3 w Miastku –wyróżnienia

W kat.II – uczniowie szkół ponadpodstawowych

POEZJA

 • Maja Zwierzchowska z kl.II TO  ZSE-U  w Bytowie  – I miejsce
 • Julia Rokuszewska z kl.II „b” LO ZSOiT w Miastku – II miejsce
 • Adrianna Ginter z teatru młodzieżowego ”W świecie masek”  PMDK w Miastku – III miejsce
 • Paweł Bukowski i Wojciech Boczek z kl.II Technikum ZSP w Łodzierzy, Radosław Dzido z sekcji dziennikarskiej oraz Magdalena Bartczak i Bartosz Grzelak z teatru młodzieżowego „W świecie masek” PMDK w Miastku – wyróżnienia

PROZA I INNE FORMY

 • Sandra Orlikowska z teatru młodzieżowego ”W świecie masek” PMDK w Miastku – I miejsce
 • Patrycja Bronk z kl.I „a” LO ZSOiT w Miastku – II miejsce
 • Estera Faleńczyk z kl.III „a” LO ZSOiT w Miastku  – II miejsce

Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Miastku p. Bernadeta Zwolska podsumowała drugą edycję Konkursu na prezentację multimedialną  w ramach obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia Walki z AIDS, w którym Nagrodę Główną otrzymał  Dominik Zmuda- Trzebiatowski z kl. I „a” LO ZSOiT w Miastku.  Nagrody dla laureatów  obu konkursów  ufundowała MGKRPA w Miastku, a gadżety Starostwo Powiatowe w Bytowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a nauczyciele- opiekunowie podziękowania.Koordynatorem konkursu literackiego była p. Grażyna  Jamniak, a dekoracje wykonała sekcja plastyczna pod kierunkiem p. Witolda Piekarskiego.

 29 października  w Bytowie odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych, w którym uczestniczyli również nasi wychowankowie. Teatr młodzieżowy „W świecie masek” przygotowany przez p. Magdalenę Radziszewską  za performance pt. „Alienacja” zdobył II miejsce, a indywidualnie Nagrodę Aktorską otrzymał Adrian Krysiak. Natomiast kabaret „Szpilka” działający pod kierunkiem p. Grażyny  Jamniak  zajął IV miejsce, a Natalia Kapiszke zdobyła indywidualną Nagrodę za oprawę muzyczną. Gratulujemy!

W dniu 28 listopada w naszej placówce odbyła się Jesienna Biesiada z Seniorami, pn.„W prezencie na Dzień Seniora”, którą  zorganizowała sekcja recytatorsko- teatralna z teatrzykiem „Rummelkiem” pod kierunkiem  pani Ireny  Remelskiej. Współorganizatorem była sekcja  gitarowa z panią Ewą Surmą. Zaproszeni goście mogli wysłuchać humorystyczne  żarciki o seniorach, wiersze  nawiązujące do minionych czasów, kiedy dziadkowie byli młodzi oraz zaśpiewać piosenki z ich dzieciństwa i młodości. Najwięcej emocji wywołały jednak wspólne zabawy i konkursy. Ciekawostką była bogata wystawka eksponatów z dawnych czasów, które należało rozpoznać. Podczas imprezy panowała miła, rodzinna atmosfera, humory dopisywały, a przy wspólnym poczęstunku integrowali  się seniorzy i dzieci z różnych sekcji.

W dniu 26 listopada, w Bytowie zakończył się cykl 5 niedzielnych  turniejów w ramach Grand Prix Bytowa w Tenisie Stołowym. Zawodnicy sekcji tenisa stołowego z PMDK Miastko (n-l: Paweł Biernacki)  zajęli następujące miejsca:

w kat. Chłopców

I miejsce   Piotr Biernacki

 

 

VIII miejsce    Mikołaj Ruciński

XI miejsce   Michał Butkiewicz

XII miejsce   Szymon Hołubowski

XV miejsce   Krzysztof Pustelnik

w  kat. Dziewcząt

VI miejsce   Weronika Olesiak

X miejsce   Aleksandra Rapta

XII miejsce  Patrycja  Ganżumow

XVI miejsce  Natalia Rup

 

Dnia 24 listopada 2017r., w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom 13. Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „W Pałacu Słów’’. Nasz wychowanek z sekcji dziennikarskiej(n-l: Grażyna Jamniak )  – Radosław Dzido,  niestety nie mógł w niej uczestniczyć,chociaż  zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

 

XV Konkurs Teatralny dla dzieci i młodzieży ph. „Dlaczego nie warto..” ma charakter profilaktyczny, a jego organizatorami  są: Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku. W dniu 22.11.2017r. odbyły się spektakle w II kategorii wiekowej (klasy siódme i gimnazjum). Nasz kabaret „Szpilka” – grupa młodsza ( n-l: Grażyna Jamniak) zdobył I miejsce za przedstawienie połączone z pantomimą pt.”Nie warto”.

 

 

Natomiast 23.11.2017r. spotkały się najstarsze wiekowo grupy teatralne ze  szkół ponadgimnazjalnych (kat.III). Pierwsze miejsce zdobył  teatr młodzieżowy „W świecie masek” (n-l: Magdalena Radziszewska) za  przedstawienie pt„Alienacja”, a  drugie miejsce kabaret „Szpilka” za program  pt. „Decyzja należy do ciebie” .

 

W Borowym Młynie, w dniu  18.11.2017r. odbył się I Turniej Tenisa Stołowego w ramach Grand Prix Gminy Lipnica (edycja 2017/2018), w którym uczestniczyli nasi zawodnicy z sekcji tenisa stołowego (n-l: Paweł Biernacki). Po zaciętej walce zdobyli następujące miejsca:

W kat. Młodzików i Juniorów

I miejsce  Piotr Biernacki,

V  miejsce Szymon Hołubowski

V miejsce Krzysztof Pustelnik

VI  miejsce Bogdan Prychożdenko

W kat. Dziewcząt

I miejsce Weronika Olesiak

III miejsce Patrycja Ganżumow

VI miejsce Aleksandra Rapta

IX miejsce Natalia Rup

Natomiast 19.11.2017r. w Bytowie odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego w ramach Grand Prix Bytowa, w którym Piotr Biernacki zajął I miejsce , Mikołaj Ruciński II miejsce, a Weronika Olesiak V miejsce.

W dniu 11 listopada galowo obchodzono Narodowe  Święto Niepodległości  i  400- lecie Miastka. Uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Narodu Polskiego w Miastku. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw  NMP Wspomożenia Wiernych. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 3  najpierw  odbyła się uroczystość połączona z promocją monografii historycznej Miastka, a  potem Koncert  z okazji 400-lecia Miastka. Występy rozpoczęły się od recytacji wiersza „ Sonetu o Miastku” autorstwa miasteckiej poetki, a jednocześnie naszej absolwentki Anity Wiśniewskiej w wykonaniu naszych  wychowanek  z sekcji recytatorsko- teatralnej i teatrzyku „Rummelek” ( n-l: Irena Remelska).Na scenie zaprezentowali  także swoje umiejętności taneczne i wokalne różnorodni artyści z kraju i zza granicy.

W dniu 10 listopada, sekcja dziennikarska pod opieką p. Grażyny Jamniak, przygotowała wystawę na ceremonię uroczystego nadania Hufcowi ZHP Miastko imienia hm Marii Hrabowskiej oraz wręczenia sztandaru. Ekspozycja  kronik, dyplomów, pucharów, meldunków, itp. zamieszczona w holu Szkoły  Podstawowej nr 2 w Miastku odzwierciedlała dorobek hufca, drużyn harcerskich i wędrowniczych  oraz gromad zuchowych z ostatnich 40 lat.

W dniu 6 listopada, naszą placówkę odwiedził instruktor teatralny z Bytowskiego Centrum Kultury, pan Jaromir Szroeder. Celem wizyty było udzielenie naszym wychowankom konsultacji  służących kształtowaniu warsztatu aktorskiego. Najpierw obejrzał spektakl dotyczący uzależnień przygotowywany przez teatr młodzieżowy „W świecie masek”    ( n-l: Magdalena Radziszewska), w trakcie którego doskonalił umiejętności i możliwości  naszych młodych aktorów.  Następnie spotkał się z członkami kabaretu „Szpilka”( n-l: Grażyna Jamniak), którym  opowiedział o trudniej pracy aktora. Na zakończenie starszej grupie udzielił cennych wskazówek  odnośnie aktorskiej interpretacji ról do przygotowywanego spektaklu.