77-200 Miastko, ul. Młodzieżowa 5

tel/fax: 59 857 32 06, e-mail: sekretariat@mdk.miastko.com.pl

Z ostatniej chwili
.

Rodzice nie kryli zadowolenia ze swych pociech, a uczestnicy Koncertu Mikołajkowego radości, że wszystkim się ich występ podobał.  Koncert zorganizowała nauczycielka tańca Danuta Matraszek, wspólnie z Agnieszką Warsińską – nauczycielką sekcji gospodarstwa domowego, Agnieszką Szymanowską – opiekunką młodych gimnastyków, Justyną Depka Prądzyńską – nauczycielką muzyki, Ewą Surmą – opiekunką gitarzystów oraz Łukaszem Łapińskim, który zajął się techniką (muzyka i światła). A nad prawidłowym przebiegiem koncertu czuwała dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku Katarzyna Bąk.

Na scenie zaprezentowała się sekcja gitarowa, Magda Jereczek – młoda piosenkarka ze Studia Piosenki i nieco starsza wokalistka pani Justyna. Był też mrożący krew w żyłach pokaz akrobatyczny w wykonaniu zespołu Agroprogres. Klasą dla siebie były także zespoły taneczne pani Danuty – Mini Rytm (przepiękne Krasnoludki), Mini Fleks (taniec Wschodu), Rytm (taniec Pompony) i na koniec w tańcu Polka jeszcze raz Mini Fleks.

Koncert, ze względu na obostrzenia pandemiczne musiał być dwukrotnie powtórzony, bo nie można było wpuścić na widownię od razu wszystkich chętnych rodziców. Ojcowie i mamy dostali od Rady Rodziców PMDK czapeczki Mikołaja i kiedy je założyli, od razu w sali zrobiło się bardzo mikołajkowo. Na koniec maluchy w kuchni PMDK przygotowały wszystkim smaczne i pożywne sałatki. Tego dnia zatem w PMDK było tanecznie, muzycznie i smacznie! A przy okazji z jednej z piosenek dowiedzieliśmy się, że krasnoludki jadły mrówki i żabie łapki. A fe! Ale i tak te krasne ludki są przez nas kochane!…

Zdjęcia – Zuzia Jawor