77-200 Miastko, ul. Młodzieżowa 5

tel/fax: 59 857 32 06, e-mail: sekretariat@mdk.miastko.com.pl

Z ostatniej chwili
.

W czwartek, 02 grudnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Miastku uroczyście podsumowano XIX już edycję konkursu literackiego pn. „Wybieram życie”.

Komisja w składzie: Bernadeta Zwolska – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku, Filii nr 4 (przewodnicząca komisji) oraz Halina Wojdalska – emerytowana polonistka i Urszula Zając  – przewodnicząca Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapoznała się  z trzydziestoma tekstami nadesłanymi na konkurs.

W kategorii I – uczniowie szkół podstawowych wśród utworów poetyckich komisja najwyżej oceniła prace: Poli Piórczyńskiej z kl. VIIb SP nr 3 w Miastku, Aleksandry Kurp z kl. VII z Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim oraz Matyldy Krysztoforskiej z kl. VIII z SP nr 3 w Miastku. Przyznano także trzy wyróżnienia: dla Ilony Klonczyńskiej z kl. VIII ZS w Brzeźnie Szlacheckim, Klaudii Wiśniewskiej z kl. VII i Miłosza Ptaka z kl. VII (obydwoje z SP nr 3 w Miastku).

W kategorii proza I miejsce zajęła Izabela Kossak Główczewska z kl. VIII ZS w Brzeźnie Szlacheckim, II miejsce – Iga Rogala z kl. VII d SP nr 3 i III – Sandra Szela z kl. VII z SOSW w Tursku. Były też trzy wyróżnienia – dla Hanny Pałczyńskiej z kl. VII SP nr 3 w Miastku, Antoniny Bartczak z kl. VIII SP w Dretyniu i Poli Fornal z kl. VII SP nr 3 w Miastku.

W kategorii II – wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w poezji i prozie najlepsi okazali się: Paulina Butkiewicz z kl. II TR w ZSOiT w Miastku, Julia Nakonieczna z PMDK w Miastku oraz Julia Jereczek z kl. III z Technikum Ekonomicznego w Bytowie. Wyróżnienia przyznano – Milenie Świątek Brzezińskiej z kl. I LO w Bytowie i Julii Palcat z kl. I ZSOiT w Miastku.

Wręczanie nagród w konkursie połączono ze skromnym (ze względu na pandemię) koncertem XXIX edycji imprezy pn. Panorama życia. Wystąpiły zespoły taneczne – Twist (opiekunka Bożena Czerwińska) i Mini Rytm (przygotowanie – Danuta Matraszek) oraz wokalista Maksymilian Synak z sekcji wokalnej prowadzonej przez Justynę Depka-Prądzyńska i instrumentaliści – Antonia Kisielewska i Maja Liszczak. Na scenie PMDK zaprezentował się też teatrzyk Rummelek  w monologu Anity Wiśniewskiej (opiekunka Irena Remelska).