77-200 Miastko, ul. Młodzieżowa 5

tel/fax: 59 857 32 06, e-mail: mdkmiastko@wp.pl

Z ostatniej chwili

admin

W Borowym Młynie, w dniu  18.11.2017r. odbył się I Turniej Tenisa Stołowego w ramach Grand Prix Gminy Lipnica (edycja 2017/2018), w którym uczestniczyli nasi zawodnicy z sekcji tenisa stołowego (n-l: Paweł Biernacki). Po zaciętej walce zdobyli następujące miejsca:

W kat. Młodzików i Juniorów

I miejsce  Piotr Biernacki,

V  miejsce Szymon Hołubowski

V miejsce Krzysztof Pustelnik

VI  miejsce Bogdan Prychożdenko

W kat. Dziewcząt

I miejsce Weronika Olesiak

III miejsce Patrycja Ganżumow

VI miejsce Aleksandra Rapta

IX miejsce Natalia Rup

Natomiast 19.11.2017r. w Bytowie odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego w ramach Grand Prix Bytowa, w którym Piotr Biernacki zajął I miejsce , Mikołaj Ruciński II miejsce, a Weronika Olesiak V miejsce.

W dniu 11 listopada galowo obchodzono Narodowe  Święto Niepodległości  i  400- lecie Miastka. Uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Narodu Polskiego w Miastku. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw  NMP Wspomożenia Wiernych. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 3  najpierw  odbyła się uroczystość połączona z promocją monografii historycznej Miastka, a  potem Koncert  z okazji 400-lecia Miastka. Występy rozpoczęły się od recytacji wiersza „ Sonetu o Miastku” autorstwa miasteckiej poetki, a jednocześnie naszej absolwentki Anity Wiśniewskiej w wykonaniu naszych  wychowanek  z sekcji recytatorsko- teatralnej i teatrzyku „Rummelek” ( n-l: Irena Remelska).Na scenie zaprezentowali  także swoje umiejętności taneczne i wokalne różnorodni artyści z kraju i zza granicy.

W dniu 10 listopada, sekcja dziennikarska pod opieką p. Grażyny Jamniak, przygotowała wystawę na ceremonię uroczystego nadania Hufcowi ZHP Miastko imienia hm Marii Hrabowskiej oraz wręczenia sztandaru. Ekspozycja  kronik, dyplomów, pucharów, meldunków, itp. zamieszczona w holu Szkoły  Podstawowej nr 2 w Miastku odzwierciedlała dorobek hufca, drużyn harcerskich i wędrowniczych  oraz gromad zuchowych z ostatnich 40 lat.

W dniu 6 listopada, naszą placówkę odwiedził instruktor teatralny z Bytowskiego Centrum Kultury, pan Jaromir Szroeder. Celem wizyty było udzielenie naszym wychowankom konsultacji  służących kształtowaniu warsztatu aktorskiego. Najpierw obejrzał spektakl dotyczący uzależnień przygotowywany przez teatr młodzieżowy „W świecie masek”    ( n-l: Magdalena Radziszewska), w trakcie którego doskonalił umiejętności i możliwości  naszych młodych aktorów.  Następnie spotkał się z członkami kabaretu „Szpilka”( n-l: Grażyna Jamniak), którym  opowiedział o trudniej pracy aktora. Na zakończenie starszej grupie udzielił cennych wskazówek  odnośnie aktorskiej interpretacji ról do przygotowywanego spektaklu.

W dniu 29 października w Bytowie,  odbył się II Turniej w ramach Grand Prix Bytowa w Tenisie Stołowym. Nasi tenisiści  pod opieką p. Pawła Biernackiego zajęli następujące miejsca:

W kat. Junior (18 lat i młodsi):

Piotr Biernacki – I miejsce

W kat Kobiet :

Aleksandra Rapta – V miejsce

Patrycja Ganżumow- VI miejsce

Weronika Olesiak- IX miejsce

     W ramach programu „Nasz patriotyzm”,  w dniu  28.10.2017r., PMDK  już po raz czwarty był organizatorem Konkursu Wokalnego, pn.:” W polskiej tonacji, czyli pieśni i piosenki Agnieszki Osieckiej . Młodzi wykonawcy z całego województwa zaprezentowali swój kunszt wokalny przed trzyosobową komisją konkursową w składzie: Zbigniew Dróżdż, Marta Potępa i Magdalena Radziszewska.                                                                               
Oto zwycięzcy: w kategorii I – do lat 16
              I miejsce    – Maksymilian Synak, PMDK Miastko
               II miejsce         –  Małgorzata Sztandera, BCK Bytów
                III miejsce        – Patrycja Olzacka, PMDK Miastko
              Wyróżnienia:  – Konrad Kąkol, Studio „Muzza” Gdynia
                                         -Kinga Jutrzenka-Trzebiatowska , SP- Łubno
w kategorii II – od lat 17 do 25
           I miejsce    – Klaudia Wirkus, BCK Bytów
           II miejsce    – Igor Schweda, Miastko
           III miejsce   – Agnieszka Wałdoch, ZSE-U Bytów
       Laureaci konkursu otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe pozyskane z funduszy programu od Starostwa Bytowskiego oraz upominki przekazane przez Urząd Miejski w Miastku, które wręczali : Wicestarosta Powiatu Bytowskiego p. Zbigniew Batko , Dyrektor PMDK w Miastku p. Lucyna Lubieńska oraz przewodniczący Jury p. Zbigniew Dróżdż. Rada Rodziców PMDK ufundowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników  festiwalu. Dekorację wykonał  p.Witold piekarski. Nad całą imprezy czuwały pomysłodawczynie, a jednocześnie główne organizatorki, p. Justyna Depka- Prądzyńska i  p. Katarzyna Bąk. Publiczność oraz zaproszonych gości  urzekła niezwykła atmosfera oraz wspaniałe wykonawstwo piosenek Agnieszki Osieckiej.

    27 października , sekcja dziennikarska pod opieką  p. Grażyny Jamniak  odwiedziła redakcję „Tygodnika Miasteckiego”. W swoje progi przyjęli  ich sympatyczni pracownicy  gazety. Redaktor naczelna p. Maria  Sowisło zapoznała młode dziennikarki z tajnikami tego trudnego zawodu. O prowadzonym przez siebie dziale historycznym opowiedział  jego pasjonat  p. Dominik Radecki. Natomiast promocją zajmuje się p. Artur Szulc. Na spotkaniu poruszane były  różne tematy  dotyczące dziennikarstwa – te neutralne, jak i te  kontrowersyjne. To trudna, a niejednokrotnie niebezpieczna praca, która wymaga  nie tylko  spostrzegawczości, operatywności, umiejętności nawiązywania kontaktów, ale również pasji dochodzenia do prawdy.

 

   Dnia 25 października, w naszej placówce odbyło się Widowisko Teatralne pt.” Bądź pożytecznym krasnalem”, zorganizowane przez  teatrzyk „Rummelek” pod kierunkiem pani Ireny Remelskiej.  Mali widzowie z Przedszkola nr 3 w Miastku mogli obejrzeć inscenizację „Makabryczne igraszki” wzbogaconą  o dwie piosenki tematyczne. Nie zabrakło pogadanki na temat prac pożytecznych oraz promocji sekcji teatralnej  i teatrzyku.

Dnia 24 października,  teatrzyk „Rummelek” pod  opieką p. Ireny Remelskiej, uczestniczył w atrakcyjnym  wyjeździe do Koszalina. Wszyscy uczestnicy najpierw obejrzeli w Multikinie film  animowany pt.”Emotki”. Atrakcją był również posiłek w Mc Donaldzie. Następnie  przedyskutowano i omówiono wrażenia z obejrzanego filmu, m.in. zwrócono uwagę na różnorodność „min” aktorów wyrażających emocje. Wychowankowie sekcji zapoznali się także z ofertą filmową na kolejny miesiąc.

IV Konkurs Wokalny

„W polskiej tonacji,czyli pieśni

i piosenki Agnieszki Osieckiej”

– 28.10.2017r.godz.10.00